Національний мультипредметний тест – 2025, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 27 грудня, відбудеться в період з 14 травня до 25 липня 2025 року.
Згідно з документом, тестування відбудеться у два етапи:
- 14 травня – 25 червня – основні сесії;
- 14 – 25 липня – додаткові сесії.
Процес реєстрації для участі в НМТ передбачатиме два етапи:
- основний етап (6 березня – 3 квітня):учасники мають можливість зареєструватися для участі в основних сесіях. До 8 квітня в персональних кабінетах можна буде внести зміни до реєстраційних даних, наприклад, змінити населений пункт складання тесту чи обрати інший додатковий предмет;
- додатковий етап (9 – 14 травня):для осіб, які з поважних причин не змогли зареєструватися в основний період або отримали відмову в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.
Для учасників основної сесії НМТ запрошення з’являться в персональних кабінетах з 4 травня. Для учасників додаткової сесії – з 11 липня. Вони міститимуть інформацію про дату, час і місце проведення тестування.
Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів розмістять в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.
Національний мультитест наступного року передбачатиме тестування з 4 предметів. Три будуть обов’язковими і один – на вибір.
Конкурсний відбір на навчання для здобуття ступеня вищої освіти на спеціальності, що передбачають перевірку творчих або фізичних здібностей вступника, здійснюватимуть за результатами двох іспитів – творчого конкурсу та НМТ.
А під час розрахунку конкурсного бала до балів за творчий конкурс застосовуватимуть ваговий коефіцієнт, який для спеціальності “Фізична культура і спорт” становить 0,25.
В УЦОЯО також звертають увагу, що у 2025 році проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) скасували.
НМТ знову проведуть у формі комп’ютерного тестування. Воно складатиметься з двох блоків (кожен тривалістю 120 хвилин):
- у межах першого блоку учасникам і учасницям потрібно буде виконати завдання з української мови та математики;
- у межах другого –з історії України та предмета за вибором, вказаного під час реєстрації для участі в НМТ (української літератури, іноземної мови, біології, фізики, хімії та географії).
Між етапами буде 20-хвилинна перерва.
Крім того, у МОН нагадали, що майбутні вступники можуть використовуватися для підготовки до тестування добірки демонстраційних тестів НМТ попередніх років. Їх можна знайти на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі “Тести минулих років”.
Титульне зображення й зображення в тексті: УЦОЯО
За матеріалами suspilne.media, 24tv.ua .