Гостьова лекція від фахівців фізичної культури і спорту

21 травня 2024 року кафедрою фізичного виховання і спорту (координатор від кафедри – д.фіз.вих., професор Володимир Сергієнко), у рамках навчальної дисципліни «Олімпійський спорт» для студентів спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» (І–ІІІ курси) було організовано гостьову лекцію-дискусію на тему: «Цілі сталого розвитку та їх реалізація фахівцями фізичної культури і спорту» з викладачами Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка –
Сергієм Гаркушою (д.пед.н., професор, завідувач кафедри педагогіки, психології та методики фізичного виховання), Галиною Цигурою (доцент, завідувачка кафедри біологічних основ фізичного виховання, здоров’я і спорту).

Тема зустрічі є особливо актуальною, оскільки потрібно максимально наблизити підготовку фахівців до глобальних проблем людства. Враховуючи те що, спектр стратегічних напрямів спорту в Україні, визначений у Стратегії розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року, потребує розширення та узгодження з глобальними рішеннями, особливо набувають питання розробки концептуальних засад і рекомендацій щодо вдосконалення підготовки фахівців фізичної культури і спорту в цьому напрямі. Підкреслено, що спорт для сталого розвитку перш за все потребує підвищення обізнаності, пропаганди і заохочування, проведення спортивних заходів для підтримки ініціатив на благо сталого розвитку і миру.

У лекції-дискусії прийняли участь бакалаври (І–ІІІ курси), магістранти, аспіранти, викладачі. Також було проведено тестування щодо практичних знань і навичок сталого розвитку спорту.

Доброзичливий характер обговорення матеріалу засвідчив належний психологічний клімат з усіма учасниками заходу, виявлено зацікавленість у вдосконаленні освітнього процесу підготовки фахівців фізичної
культури і спорту.